Znovu dostatečný počet Umělců, aby za jistých "podmínek" mohli opět být v Přesile.

21. června Hranice na Moravě, Kino Svět
start 16h cíl 01h

pořádá UNARCLUB/ ŠTĚK A SPOL ve spolupráci s KINEM SVĚT


Dramaturg
´´Dobrý den, já jsem šéfdramaturg a šéfpořadatel již druhého celého LÁHORu. Tady pode mnou se dozvíte něco o programu a tak podobně. Všechna ostatní slova už jsem nechal na jednadvacátého června opět oblíbenému Přerovovi a Omeze.´´


FOTOGRAFIE 2003POSLEDNÍ PŘEDPRÁZDNINOVÁ SOBOTNÍ NOC OPĚT PATŘILA LÁHORU!
V sobotu 21. června, v předposlední školní víkend a první noc posledního školního týdne - v den slunovratu - zažily Hranice již loni bývalou akci: celodenní (a celonoční) divadelní festival LÁHOR. Od 16 hodin odpoledne mohli diváci z města i okolí spatřit na pódiu KINA SVĚT jedinečnou koncentraci současných mladých umělců z celé republiky. Jejich výhradně autorská vystoupení měla mít velmi široký stylový záběr, od studentské recese přes inteligentní humor až k náročným jevištním performance. Akci pořádali UNARCLUB a ŠTĚK A SPOL. ve spolupráci s KINEM SVĚT.
Šéfdramaturg celé akce Petr Marek, známý například z Dekadentního divadla Beruška, nám prozradil víc o této výjimečné akci:
"20. června se na pódiu Kina Svět vystřídalo devět (!) divadelních skupin nejrůznějších žánrů a dvě současná netradiční jiná uskupení. Vše nezavršila hranická premiéra žádného filmu, ale snad ani tanečná noční AFTERPARTY. Kompletně šlo o akci pořádanou "zdola", spíše z alternativního divadelního podhoubí, nebyla to tedy žádná "oficiální" či povinná "kulturní činnost". Takže jste se zde nesetkali z ochotnickým ani v pravém slova smyslu amatérským divadlem, ale naopak s výhradně autorskými uměleckými skupinami, které již nějakou dobu patří ke stálicím naší "nízkorozpočtové" alternativní scény. Nebyly to ovšem ani žádné samoúčelné pseudo-experimenty, hlavním kritériem festivalu byla chytrá zábavnost. To, že takováto akce dorazila již podruhé do našeho města, byla výzva všem, kdo něco podobného již jednou zažili. A co znamená "Láhor"? To bylo zatím opět tajemství."


P R O G R A M :


16:00 ŠTĚK & SPOL (Hranice):
SNĚHURKA A7
Divadelní spolek pro veselé kategorie, který již bezmála před deseti lety pod taktovkou Michaela Hegera obohatil hranickou jevištní scénu, se vrací jednak jako organizátor akce, ale zároveň jako první účinkující a předskokan, předkrm, aperitiv. Stravitelné od dětí po sešlé věkem.
Hrají: Michael Heger a přátelé.
Štěk a spol.

SERVÁC (Hranice):
JEDNODUŠE VLAJE VÍTR
Proud tance, zpěvu strhává do víru vášnivých: "Nechte mě příjemně snít!". Tři ženy - tři pojetí.
Hrají: Veronika Sweet, Pavla Opp a Petra Bench.

NAŠI s. v. o. (Hranice):
VÝŠ, JEŠTĚ VÝŠ A PRYČ
Společnost hrající tvorbu. Mladá, post-středoškolská mužská společnost, která nedávno uvedla Cimrmanovo Dobytí severního pólu, se dnes ukáže s novým mikro-opusem.

G4 (Hranice):
;-)
Čtyři ženy - čtyři pojetí.
Hrají: L. A., E. M., D. S., D. N.

STATOKINETICKÉ DIVADLO OPUS č. 23 (Hranice):
DOTTORE
Statokinetické divadlo. Diplomatická one-man show. Loni po deseti letech oprášený projekt Jiřího Nezhyby, známý veřejnosti pouze z divadelní literatury -který ale přitom ve skutečnosti nikdy neexistoval - se v Hranicích zhmotnil coby parodická performance na pseudoniterné téma. Legenda znovu přichází!
Hraje: Jiří Nezhyba.
Opus č. 23

KABARET CALIGULA aka STUDIO HLAMESTYL (Praha):
JAN HUS - VZKŘÍŠENÍ
Imperiální zábavní megakorporace nabídne: explozivní akce, barbarská romantika, erotické intriky, filozofie kung-fu a prvky cestování v čase.
Zapálený kazatel Jan Hus a jeho věrný nohsled Jan Žižka se střetávají s bestiálním králem Václavem a mocným mágem Žitem v brutálním apokalyptickém klání. Tajuplný Chronošlap však klade otázku: Vede cesta ke spáse lidstva přes vzkříšení armády zombií? Nový mýtus povstává z popela postmoderny v této fantasy heroické epopeji z dob, kdy Zem byla ještě mladá.
Autorské divadelní sdružení Kabaret Caligula, představující brutální transfuzi čerstvé krve do ztrouchnivělých žil českého divadla, Vám nabízí jedinečnou příležitost prožít večer plný oduševnělé zábavy ve společnosti kultovního představení Jan Hus: Vzkříšení, které bylo ověnčeno velkou cenou poroty na prestižní přehlídce Stodůlecký Píseček 2000. Připravte se na velenabušené divadelní obžerství, v němž je česká historie představena v neodolatelně úchylném hávu béčkového fantasy škváru říznutého prvky céčkové sci-fi. Explozivní akce, barbarská romantika, erotické intriky, teologie, kung-fu a prvky cestování v čase, to vše a mnohem více se snoubí v oslnivém celku, který Vám nedovolí vydechnout! Máte-li rádi montypythonovsko-cimrmanovsko-blackadderovský humor, pak prostě budete nadšeni.

Hrají: Lukáš Rumlena, Ondřej Gabriel, Štěpán Benyovszký, Tadeáš Petr a další.
Kabaret Caligula
http://terminus.mensa.cz/divadlo.htm

DIVADLO DNO (Hradec Králové):
RYBSTORY/BAJ-BAJ/OSLÍK
Letošní titulant DIVADELNÍ OBJEV ROKU přiveze náladu. Maximálně nasazený miniaturismus, který můžete nevidět i víckrát! Lidé, loutky, slova. Hra lidí s loutkami, slovy a lidmi. Divadlo pod lupu. Bezmála bleší cirkus. Ale větší.
Hrají: Jiří Jelínek a kolektiv.
DNO
http://www.divadlo.cz/dno/

DIVADLO SAD (Plzeň):
VB - VELKÁ BESEEDKA (MALÁ)
eskymácký soubor vám představí něco ze své družby s vámi.
Hrají: Petr Zyka a další.
SAD
http://sweb.cz/divadlosad/

DIVADLO V SOUKOLÍ (Havířov):
POSEČ SI SVOU LOUKU
Loni veleúspěšné improvizační divadlo vám opět ukáže, co je to síla chvíle, která se již nikdy nezopakuje. Každé představení je jedinečnou premiérou, neboť vzniká právě v této chvíli a na tomto místě. Herci i diváci tak společně prožijí nejsilnější divadelní emoci radosti ze zážitku procesu tvorby a zároveň strachu z neznáma: "Co když je zrovna dnes nic nenapadne?!?"
Hrají: Patrik Hronek, Marian Moštík a Kamila Davidová.
Divadlo V soukolí
http://vsoukoli.jinak.cz/

XXXH´X XOˇXXOXX (Ostrava):
KOLO ŠTĚSTÍ
Brilance trapného humoru v kombinaci s minimalistickým herectvím a výraznými lidskými typy. Legrace, dojetí, smrt. Hochštaplerský soubor s tradicí po loňském úspěchu uvede nový anti-opus.
Hrají: Jiří Pepsi, Marta Estrogen, Zdeněk Testosteron a jiní.
Gerard et Bernard01:00h DJ KOMBAJN ZÁBAVY:
LÁHOR AFTERPARTY
Tanec až do rána!

DJ Unarclub/ Effa/ DJ KrálíčekFestivalem vás provází duo Přerov / Omega:

OmegaPřerov
FOTOGRAFIE 2003

UNARCLUB